Ciastko bananowe - tylko 3 składniki

Jak zjeść ciastko i mieć ciastko? Wystarczy mały zapas 3 składników i można wypiekać ciastko za ciastkiem. :) Od kiedy dzieci wyrosły z miksowanych zupek, blender zalegał w szafce, a teraz znalazłam dla niego nowe zastosowanie.

Składniki

  • 1 duży i dojrzały banan
  • 1 szklanka płatków owsianych (250 ml)
  • pół łyżeczki cynamonu

Płatki wsypujemy do polemnika blenderowego i rozdrabniamy przez kilka sekund - na mniejsze kawałeczki, ale nie na mąkę. Do wysokiego naczynia wrzucamy połamanego na kilka kawałków, banana, wsypujemy cynamon i blendujemy ręcznie przy użyciu końcówki zwanej żyrafą. Dodajemy rozdrobnione płatki i blendujemy przez chwilę do uzyskania jednolitej masy.
Masę wykładamy na blachę wyłożoną papierem do pieczenia lub folią aluminiową. Łyżką albo widelcem formujemy okrągły placuszek o grubości około 1 cm.

Ciastko wstawiamy do rozgrzanego piekarnika. Temperatura 180 stopni, grzanie góra - dół.
Pieczenie trwa około 20 minut, można sprawdzać patyczkiem, czy ciastko jest już dopieczone, można "na oko" - zakończyć pieczenie gdy ciastko będzie złotobrązowe.

Ciastko jest wysokoenergetyczne. Gdyby Adam Małysz znał ten przepis, to zapewne jadłby je zamiast legendarnej bułki z bananem. Idealna przekąska w ciągu aktywnego dnia.

Smacznego!