"Twardogórzanie" i DBlog na łańcuchu HIVE

Wraz z wiosną nadeszła duża zmiana. Na skutek sprzedaży ważnego udziałowca Steem - Steemit Inc. i chaotycznych działań nowego właściciela, dla którego najwyraźniej aspekt blogerski i społecznościowy łańcucha jest rodzajem balastu, społeczność i wybrani przez nią witnessi zdecydowali się na krok radykalny, ale ważny i potrzebny. Wczoraj o godzinie 15:00 łańcuch rozdzielił się. Nadal istnieje łańcuch Steem, o którego przyszłości trudno dziś wyrokować, ale mamy również do dyspozycji świeżutki łańcuch Hive.

Zatem od dziś wszystkie posty na blogu zapisywane są w blockchainie Hive. Dla stałych czytelników oznacza to utrzymanie dotychczasowej jakości publikacji - stały dostęp do nowych i archwalnych treści. Dla bloga ze względów technicznych jest to jednak zmiana bardzo ważna, gdyż oznacza utrzymanie wszystkich walorów publikowania w sieci zdecentralizowanej - trwałość zapisanych informacji i pełną niezależność.

Blog jest częścią dużej i aktywnej społeczności Hive i w tym ulu kontynuował będzie pracę.

Serdecznie dziękuję @gtg za wszystkie informacje, których udzielał nawet wtedy, gdy miał pracy po łokcie oraz @nicniezgrublem za DBlog i fantastyczną robotę z przejściem na nowy łańcuch!